Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Św. Anny w Bieczu

Szukaj

Idź do treści

Pojednanie

Grupy i wspólnoty

ZESPÓŁ DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWY "POJEDNANIE":Zespół Muzyki Chrześcijańskiej „Pojednanie” powstał w kwietniu 2002 roku z inicjatywy o. Wojciecha Madeja.

Przez pierwsze pięć lat istnienia zespół liczył ok. 80 członków – włączając grupę wokalną i instrumentalną. W grudniu 2002 roku, w rzeszowskim radiu VIA nagrana została płyta. Po przeniesieniu o. Wojciecha w 2007 roku kierowanie zespołem przejęła pani Ewa Kułach. Opiekunem ze strony klasztoru byli kolejno o. Paweł Kondratiuk, o. Rafał Rudziński oraz o. Arkadiusz Chuchra. Zmieniali się także członkowie zespołu, wielu z nich założyło już własne rodziny. Przyszedł czas na młode pokolenie. We wrześniu 2014 roku, po blisko rocznej przerwie w działalności, o. Tomasz Kupczakiewicz, obecny gwardian i proboszcz parafii reaktywował zespół. W chwili obecnej grupa liczy około 40 osób w wieku od 6 do 15 lat. Dzieci i młodzież spotykają się na regularnych cosobotnich próbach. Przez te kilka miesięcy działalności wielokrotnie uświetniali liturgię Mszy Świętej swoim śpiewem oraz wspólną modlitwą.

Mamy nadzieje, że zespół nadal będzie trwał i w swoje szeregi przyjmie kolejnych członków, do czego serdecznie zachęcamy.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego
stat4u