Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Św. Anny w Bieczu

Szukaj

Idź do treści

Ogłoszenia

Menu główne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28 Niedziela Zwykła - 15.10.2017



1. W Liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy przeżywać:
w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
w środę – Święto św. Łukasza, Ewangelisty
w czwartek – Święto św. Piotra z Alkantary, kapłana
w piątek – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana
w sobotę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa

2. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś zaprasza dzisiaj na spotkanie otwarte, które odbędzie się w Domu Katechetycznym przy Bazylice Mniejszej w Gorlicach o godz. 15.00. Gościem specjalnym będzie dziennikarz, pan Witold Gadowski.

3. W środę, 18 października, o godz. 17.00, odbędzie się spotkanie dla wszystkich zelatorów Róż Żywego Różańca.

4. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna w Kościele tydzień modlitw za misje i misjonarzy. Ofiary zebrane w tym dniu będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

5. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane: w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00. W poniedziałek różaniec prowadzi grupa misyjna, we wtorek – młodzież, w środę – Róże, w czwartek – Liturgiczna Służba Ołtarza, w piątek Caritas, w sobotę – dzieci.

6. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki wypominkowe, na których można wypisywać imiona naszych drogich zmarłych, za których, w wypominkach miesięcznych, przez cały listopad będziemy odprawiać w dni powszednie Drogę Krzyżową o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00, natomiast w wypominkach rocznych będziemy modlić się za naszych zmarłych w każdą niedzielę, przed sumą, o godz. 11.15. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę, 22 października, w Gorlicach odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie marszu Mszą świętą
o godz. 13.00 w Bazylice Narodzenia NMP.

8. W dniach od 28 do 29 października 2017 r. na terenie Biecza, Gorlic i Jasła odbędzie się akcja: Marek i inni potrzebują Twojej pomocy, w czasie której będzie możliwość zarejestrowania się jako potencjalny Dawca szpiku. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

9. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na kontynuowanie prac remontowych. Zebrana kwota wyniosła 6500 zł. Natomiast na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin zebrano 700 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech Bóg wynagrodzi wam Swym błogosławieństwem.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, za wszystko, co składacie na potrzeby naszej wspólnoty, a przede wszystkim za waszą dobroć i życzliwość. Naszym parafianom, dobrodziejom, sympatykom, gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego
stat4u