Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Św. Anny w Bieczu

Szukaj

Idź do treści

Ogłoszenia

Menu główne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2017
1. Dzisiaj przeżywamy dzień imienin naszego współbrata, wikariusza parafii i klasztoru O. Józefa Ślusarza. Pamiętajmy o modlitwie w intencji solenizanta.
O godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, a w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w tych dniach będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Jutro po każdej Mszy św. poświęcenie ziemniaków. Nabożeństw Drogi Krzyżowej nie będzie.

3. 24 marca będziemy przeżywać IV piątkowe nabożeństwo pasyjne – „Piątek Marcowy”. Serdecznie zapraszamy do udziału.

4. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespól Caritas będzie rozprowadzał baranki ze znakiem Caritas. Ofiary za baranki tradycyjnie przeznaczane są na pomoc chorym, starszym i niepełnosprawnym. Postarajmy się, by tradycję stawiania na wielkanocnym stole baranka połączyć z troską o tych, którym z różnych powodów – czy to finansowych czy zdrowotnych – powodzi się gorzej. Wzorem lat ubiegłych w sklepach: ABC, POKUSA, SEZAMEK, W MŁYNIE, DELIKATESY CENTRUM, w sklepie pani Ireny Przybyło, a także przed ołtarzem św. Antoniego zostaną wystawione kosze z logo Caritas, na artykuły żywnościowe dla osób starszych, chorych i samotnych z naszej parafii. Prosimy o życzliwe wsparcie świątecznych akcji.

5. Przy ołtarzu Matki Boskiej jest wystawiona puszka na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6. Grupa Misyjna składa serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do puszek podczas zbiórki w ubiegłą niedzielę. Zebrana kwota wyniosła 970 zł.

7. Przez cały Wielki Post, w dni powszednie, jest odprawiana Droga Krzyżowa o godz. 17.30. We wtorek nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzi Caritas, w środę – Róże, w czwartek – Liturgiczna Służba Ołtarza, w piątek młodzież oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

8. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na kontynuowanie prac remontowych. Zebrana kwota wyniosła 6600 zł i 5 Euro. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech Bóg wynagrodzi wam Swym błogosławieństwem.

9. W minionym tygodniu odeszli do życia wiecznego: śp. Maria Bochnia, śp. Ryszard Pyrcioch oraz śp. Janina Oszajca, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 20 marca, o godz. 13.00. Polećmy naszych drogich zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

10. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, za wszystko, co składacie na potrzeby naszej wspólnoty, a przede wszystkim za waszą dobroć i życzliwość. Naszym parafianom, dobrodziejom, sympatykom, gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego
stat4u