Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Św. Anny w Bieczu

Szukaj

Idź do treści

Ogłoszenia

Menu główne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 Niedziela Adwentu - 10.12.20171. Dzisiaj nieszpory niedzielne o godz. 16.00.

2. W Liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy przeżywać:
we środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

3. W piątek, 15 grudnia, od godz. 9.00 udamy się do chorych ze Spowiedzią i Komunią św. świąteczną. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osoby chore i starsze, które nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca.

4. W sobotę, 16 grudnia, na Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

5. Od poniedziałku do soboty w naszej parafii o godz. 18.00 odprawiamy roraty – Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, zwłaszcza dzieci i młodzież z lampionami.

6. Pan organista zakończył roznoszenie opłatków na stół wigilijny w naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie go w Waszych domach, a także za złożone ofiary, które wyniosły 9.120 zł.

7. W przyszła niedzielę, 17 grudnia, Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece są zapalane na polskich stołach w Wigilię Bożego Narodzenia na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. W sklepach: ABC, POKUSA, SEZAMEK, W MŁYNIE, DELIKATESY CENTRUM, w sklepie pani Ireny Przybyło, a także przed ołtarzem św. Antoniego są wystawione kosze z logo Caritas, oraz Torby Miłosierdzia na artykuły żywnościowe dla osób starszych, chorych, samotnych z naszej parafii. Można też będzie złożyć do puszek ofiarę pieniężną na zakup żywności podczas sprzedaży świec. Prosimy o życzliwe wsparcie świątecznych akcji. Także w przyszłą niedzielę siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus z Mielca przeprowadzą po Mszach św. kwestę do puszek przy kościele na rozbudowę prowadzonego przez nie katolickiego przedszkola. Po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla FZŚ.

8. Burmistrz Biecza oraz Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Biecz na uroczysty finał Projektu 60+ Nowy Wiek Kultury, który odbędzie się dzisiaj w Hali Sportowej w Bieczu o godz. 16.00. Głównym punktem programu będzie spektakl teatralny w wykonaniu grupy seniorów z Biecza – uczestników projektu. Wydarzenia uświetnią goście specjalni: Pani Izabela Trojanowska i Pan Tomasz Jachimek. 13 grudnia o godz. 15.00 w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu odbędzie się spotkanie z podróżnikiem P. Tomaszem Pruchnickim, który opowie o swojej podróży do Maroka, na które zapraszamy studentów Bieckiego Uniwersytetu Złotego Wieku. 14 grudnia w Remizie OSP w Bieczu o godz. 12.00 odbędzie się szkolenie w ramach Projektu Niska Emisja, które pozwoli zapoznać się mieszkańcom z zasadami niskiej emisji, takimi jak: wpływ szkodliwych związków zawartych w spalinach na środowisko i zdrowie ludzi, ograniczeniu oraz jej likwidacji. Także w tym dniu o godz. 18.00 w Kolegiacie Bożego Ciała będzie miał miejsce koncert w cyklu XI Gorlickiej Jesieni Muzycznej. Wystąpi uznany Kwartet Polski Deutsche Oper Berlin. W niedzielę, 17 grudnia 2017 r., na bieckim rynku odbędzie się III Biecki Jarmark Bożonarodzeniowy oraz wspólna Wigilia. Jarmark rozpocznie się o godz. 11.30, natomiast Wigilia o godz. 14.00.

9. W minionym tygodniu odszedł do życia wiecznego: śp. Franciszek Olech, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek, 12 grudnia, o godz. 11.00. Polećmy naszego zmarłego brata miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

10. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, za wszystko, co składacie na potrzeby naszej wspólnoty, a przede wszystkim za waszą dobroć i życzliwość. Naszym parafianom, dobrodziejom, sympatykom, gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i życzliwości od ludzi.

Szczęść Wam Boże.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego
stat4u