Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Św. Anny w Bieczu

Szukaj

Idź do treści

Koło P.R.M.

Grupy i wspólnoty

KOŁO PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA:Dnia 11. marca 2001 r. odbyło się pierwsze spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Było to spotkanie organizacyjno-wyborcze. Zebraniu przewodniczył o. Samuel Bommersbach, proboszcz parafii i gwardian klasztoru. 2. maja 2001 r. zostało zarejestrowane w Toruniu w biurze Radia Maryja przy ul. Żwirki i Wigury 80.

Opiekunem Koła był o. Samuel,
Przewodniczącą – Alicja Wróżek,
Zastępcą Przewodniczącego – Julia Trybek,
Skarbnikiem – Elżbieta Gonek.

Comiesięczne spotkania Koła Przyjaciół Radia Maryja odbywały się systematycznie w drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. wieczornej. Spotkania rozpoczynaliśmy i kończyliśmy modlitwą. Tematami spotkań były: wymiana doświadczeń, dyskusja na temat pracy w Kole, które wtedy liczyło 20 osób. Zorganizowaliśmy pielgrzymkę na Jasną Górę w 2002 r. Był z nami o. Wojciech Madej.

Koło Przyjaciół Radia Maryja działało prężnie do 2005 r. Następnie przez lata Kołem zajmowałam się sama. W latach 2005-2012 odeszło siedem osób do wieczności. Przez te lata cały czas utrzymywałam stały kontakt z Radiem Maryja, wysyłając datki. Nasze Koło znów ożyło i działa. Wcześniej opiekunem był o. Błażej Sówka, obecnie jest o. Placyd Koń. Skarbnikiem i odpowiedzialną za Koło Przyjaciół Radia Maryja jest Elżbieta Gonek. Raz w miesiącu, w każdą pierwszą sobotę odprawiana jest Msza św. w intencji Ojca św., Ojczyzny, Radia Maryja i parafii. Obecnie Koło Przyjaciół Radia Maryja liczy 22 członków.

Elżbieta Gonek


Powrót do treści | Wróć do menu głównego
stat4u