Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Św. Anny w Bieczu

Szukaj

Idź do treści

Caritas

Grupy i wspólnoty

CARITAS:„Nikt nie jest tak biedny, żeby nie mógł już nic nikomu dać”

Matka Teresa z Kalkuty

Parafialny Zespół Caritas istnieje od 2000 roku. Za patrona obrał sobie Brata Kazimierza Borkowskiego, zakonnika, który ponad 58 lat pracował i służył Bogu w klasztorze i kościele o.o. Franciszkanów w Bieczu. Obecnie zespół liczy 12 członków. Na mocy Statutu Parafialnych Zespołów Caritas funkcję przewodniczącego pełni proboszcz parafii, obecnie Ojciec Tomasz Kupczakiewicz.

Caritas jest organizacją „non profit”, jej członkowie pełnią swoją pracę honorowo i nieodpłatnie, z pobudek chrześcijańskiej miłości bliźniego. Zespół co roku przeprowadza zbiórkę żywności, przygotowuje i rozprowadza paczki wśród potrzebujących naszej Parafii. Odbywa się to dwa razy w roku, w okresach przedświątecznych. Członkowie zespołu zbierają pieniądze z przeznaczeniem na dofinansowanie żywienia dzieci z Gminnego Przedszkola w Bieczu i Zespołu Szkół nr 1 w Bieczu.

Zespół jest współorganizatorem konkursu na stroik bożonarodzeniowy w Gminnym Przedszkolu w Bieczu. Stroiki trafiają do osób starszych, chorych i samotnych.

Parafialny Zespół Caritas włącza się we wszystkie ogólnopolskie akcje organizowane przez Caritas Polska.

Co roku dzieci z naszej Parafii wyjeżdżają na zimowisko i kolonię letnią do Ośrodka Caritas w Myczkowcach.

Członkowie zespołu co miesiąc uczestniczą w spotkaniach formacyjnych. Raz w roku przedstawiciele zespołu biorą udział w formacyjnym spotkaniu PZC dekanatu bieckiego i gorlickiego. W Wielkim Poście przedstawiciele zespołu biorą udział w rekolekcjach parafialnych zespołów Caritas diecezji rzeszowskiej w Myczkowcach.

Co roku zespół włącza się w liturgię Mszy św. z okazji obchodów rocznicy śmierci Brata Kazimierza Borkowskiego. Członkowie prowadzą nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście i modlitwy różańcowej w październiku.

Marta Kordek


Powrót do treści | Wróć do menu głównego
stat4u